اولین باری است به کاراستارتر می آیید؟ برای اینکه طرز استفاده اپیدمی دیجیتال را بیاموزید و زندگی را آن طور که می خواهید بسازید از اینجا شروع کنید

DMCA

این اطلاعیه صرفاً جهت اطلاع رسانی می باشد؛ و به عنوان یک توصیه قانونی مطرح نیست. اگر فکر می کنید به حقوق مالکیت معنوی شما تجاوز شده است، و یا اخطاریه ای مبنی بر تجاوز به مالکیت معنوی دیگران برای شما ایجاد شده، باید سریعاً برای دریافت مشاوره حقوقی اقدام نمایید.

این وبسایت با تمام متعلقات آن از جمله متن، html، نوشته، و تصاویر، توسط گروه کاراستارترتولید شده و تحت مالکیت و لیسانس آنها است و تمامی حقوق برای آن ها محفوظ است.

هیچ قسمتی از این وبسایت با هیچ شکل و با هیچ هدفی نباید بازتولید و منتقل شوند که شامل انواع مکانیکی، الکترونیکی یا به نوع دیگر شامل، عکس برداری و ضبط کردن، و یا با هر نوع ذخیره سازی اطلاعات و سیستم بازیابی کننده، یا انتقال با ایمیل، یا استفاده در هر شمایل دیگری است که بدون اجازه کتبی صاحب و مالک وبسایت، ممنوع می باشند.

البته این شامل  فایل های دانلودی و کَش های موقتی روی یک کامپیوتر شخصی با هدف بازدید از وبسایت  نمی شود. هم چنین اطلاعاتی که در سایت مجوز باز تولید به آن ها داده شده نیز از این قانون ممنوعیت مبرا هستند. این اخطاریه و اعلامیه کپی رایت؛ برای همگان که شامل بازدید کنندگان وبسایت نیز می باشد؛ صدق می کند.

مقررات DMCA

Digital Millennium Copyright Act در سال 1998 به صورت بین المللی تصویب گردید. این قانون به صاحبان و تولید کنندگان محتوا که باور دارند با استناد به قانون به حقوق مالکیت معنوی آن ها در اینترنت تجاوز شده، امکان پیگیری می دهد.

طبق قوانین DMCA مالکان واجد شرایط و حقیقی مواد محتوایی، در صورتی که به درستی معتقد باشند که به حق امتیاز و کپی رایت آن ها تجاوز شده، نه تنها می توانند با شخص یا اشخاصی که به حق امتیازشان تعارض کرده اند ، تماس برقرار کنند بلکه می توانند باعامل تعیین شده از یک فراهم کننده سرویس های اینترنتی( ISP ) ارتباط برقرار کنند؛ تا بتوانند مدعی نقض کار محافظت شده خود شوند.

در صورت تنظیم یک شکایت قابل قبول تحت قوانین DMCA ، مالک یا ISP این وبسایت دسترسی خود را به مواد محتوای مورد اتهام، از دست می دهد. صاحب وبسایت یا ISP یک نسخه از اخطاریه ادعای نقض کپی رایت را برای متهم نقض کننده حقوق می فرستند. هرکسی که به درستی فکر می کند که اخطاریه تجاوز به مالکیت معنوی به اشتباه برای او تشکیل شده است، می تواند دفاعیه در برابر اخطار برای مالک وبسایت یا ISP ارائه و ارسال کند.

مالک وبسایت مذکور و ISP متعهد به تبعیت از قوانین تجارت بین المللی ،آموزش های تجارت بین الملل و هم چنین تمامی قوانین کشوری  می باشند.

اخطاریه ادعای تجاوز به قوانین کپی رایت

لطفاً اخطاریه DCMA درباره ادعای تخلف کپی رایت را به پشتیبانی مشتریان ارسال کنید. یا آنرا به آدرس ایمیلی که در پایین همین صفحه نوشته شده بفرستید.

Support@Karstarter.ir

برای این که یک اخطاریه تخلف را پرونده کنید، چه با مالک وبسایت و چه با ISP ، باید یک ارتباط نوشتاری برقرار کنید که چهار مورد  به خصوص از موارد زیر را شامل شود.

در صورتی که اگر به نادرستی اعلام کنید یک وبسایت حق کپی رایت و محتوای شما را نقض می کند، شما مسئول خسارات ( آسیب ها، هزینه های وکیل مدافع، و هزینه ها ) وارده هستید. اگر اطمینان کافی از این موضوع ندارید که بخشی از محتوای شما تحت پوشش قوانین کپی رایت قرار می گیرد یا خیر ؛ پیشنهاد می کنیم که ابتدا با یک وکیل مجرب مشورت کنید.

برای تسریع روند کمک رسانی ما به شما، لطفاً از فرمت زیر استفاده کنید ( هم چنین شماره مربوط به شهر خود را هم ثبت نمایید)

1- کار کپی رایتی و محتوایی که شما اعتقاد دارید موجب نقض قوانین شده، را با جزئیات کافی تشخیص دهید.

2- ماده محتوایی را که ادعا می کنید موجب نقض کار کپی رایتی و محتوایی که در قسمت اول اشاره کردید شده است، را کاملاً تشخیص دهید ( شامل URL، مکان و صفحه ای که ماده محتوای متهم در آن قرار گرفته و همچنین شامل توضیحی درباره محتوای به خصوصی که شما آن را به کپی برداری متهم کرده اید. )

3- به اندازه کافی اطلاعات خود را در دسترس قرار دهید تا مالک وبسایت بتواند با شما تماس برقرار کند 0 ( آدرس ایمیل و شماره تلفن حداقل اطلاعاتی هستند که باید قرار دهید).

4- این اصطلاح را اضافه کنید: من قبول می کنم که در صورت شهادت دروغ، مجازات شوم و قسم می خورم که اطلاعات داخل اخطاریه صحت دارند و من مالک کپی رایت و حق امتیاز هستم و یا از طرف مالک اصلی اختیار و مالکیت اختصاصی محتوایی که حق امتیاز آن نقض شده به من سپرده شده است. همچنین به عنوان مالک محتوا تایید می کنم که طرز استفاده از این محتوا که مورد شکایت قرار گرفته، به هیچ عنوان مورد تایید بنده، نمایندگی من و قانون نمی باشد.

5- امضای مالک محتوا و کپی رایت؛ یا امضای شخصی که از طرف مالک به عنوان مسئول انتخاب شده است. ممکن است تمایل داشته باشید اخطاریه خود را به صورت ایمیل ارسال نمایید، که در در این حالت بایستی امضاء الکترونیکی مناسبی در اختیار داشه باشید. امضاء یا امضای الکترونیکی باید از مالک کپی رایت، و یا یک فرد مجاز به اقدام از طرف مالک باشد، همچنین باید به یک کپی رایت منحصر به فرد منتسب  شده باشد.

 

دفاعیه در برابر اخطاری که مدعی نقض مالکیت و کپی رایت از طرف شماست

اگر به هر دلیل اخطاریه ایی مبنی بر نقض قوانین مالکیت و کپی رایت برای شما تنظیم شود باید یک نسخه از آن برای شما و isp شما همزمان ارسال شود و به محض دریافت این اخطاریه باید یک دفاعیه برای خود تنظیم کنید و شما هم یک نسخه از آن برای isp خود ارسال کنید تا بتوانید از خود دفاع کنید و در صورت برنده نشدن در این کشمکش کل محتویات کپی شده از روی سایت شما حذف خواهد شد.

 

لطفاً مطلع باشید که قوانین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با کپی رایت و حق امتیاز مجازات شدیدی برای دفاعیه نادرست در مقابل اتهام تخلف کپی رایت دارد. بنابراین اگر در این رابطه که آیا بخشی از محتوای شما تحت پوشش قوانین کپی رایت هستند یا خیر؛ من پیشنهاد می کنم که ابتدا با یک وکیل مشورت کنید.